Знавець людських душ (до 200 річчя від дня народження Федора Достоєвського)

11 листопада 2021 року виповнюється 200 років від дня народження 

Федора  Достоєвського  - видатного російського письменника, мислителя-гуманіста, творчість якого справила великий вплив на світову культуру.


Федір  Михайлович Достоєвський відомий як автор творів, що відрізняються філософською і психологічною глибиною. Але і біографія самого письменника сповнена протиріч і несподіваних сюжетних поворотів.

За своє життя Федір Достоєвський написав 8 романів, 26 повістей і оповідань, і безліч творів поменше.

Норвезький книжковий клуб у 2002 році включив 4 романи  Федора Достоєвського в список 100 кращих книг. Це “Біси”, “Злочин і кара”, “Ідіот” і “Брати Карамазови”.

Його культовий роман “Гравець” був написаний всього за 3 тижні. Письменник створював його в поспіху, щоб передати рукопис видавцеві, отримати за неї гроші і розплатитися з боргами. “Гравець” був визнаний шедевром, і його екранізували 12 разів, причому з них тільки два рази – в СРСР. Решта екранізації знімалися в США, Німеччині, Франції, Аргентині та інших країнах.

15 різних лауреатів Нобелівської премії з літератури стверджували, що творчість Достоєвського справила на них великий вплив.В честь Достоєвського названо один з кратерів на Меркурії, а також мала планета під номером 3453.

Коментарі