Тетяна Василівна Яковенко - поетеса та літературознавець, науковець і громадська діячка. Вона авторка понад 20 книг, передусім лірики – від дебютної збірки «Совість» (1986) до книжок вибраних творів «Живий вогонь» (2009) та «Небесний сад» (2012), а також кількох книг переспівів Святого Письма, зокрема «Псалми Давидові» (2002), «Осанна Господу, осанна!» (2013). У її доробку кілька книг для дітей, десятки літературознавчих публікацій у фахових виданнях та періодиці. Перекладає з білоруської та російської мов
Тетяна Василівна Яковенко народилась 16 травня 1954 року у селі Соболівка Теплицького району на Вінниччині. Закінчила у 1977 році Вінницький державний педагогічний інститут , аспірантуру при Інститутіі літератури імені Тараса Шевченка АН України. Займається викладацькою і просвітницько-громадською діяльністю. Керує ЛІТО «Автограф», голова творчого об’єднання «Велика рідня».
Перша книга відомої подільської поетки "Совість" побачила світ 1986 року у столичному видавництві “Радянський письменник” за підтримки Олега Чорногуза, Услід за нею письменниця подарувала поетичним гурманам цілий букет інших: “Любов вам до лиця” (1987), “Щоденна Батьківщина” (1990), “Автопортрет з конваліями” (1992), “Передчуття трави” (1993), “Кольорова ніч” (1998), “Спокуса сповіді” (2001), “І золото сміху, і срібло сльози” (2006). У 1987 році Тетяна Василівна Яковенко стала членом Спілки письменників України.
"Навчитись жити, як зимовий сад:
Оголено,
Промерзло,
Чорно,
Мовчки.
Терпіти і чекати"
Вірші Тетяни Яковенко захоплюють чіпкими метафорами та блискучими образами, що надовго запам’ятовуються, свіжими римами і ритмомелодикою
Кожна збірка Тетяни Яковенко – це неповторна поетична сповідь душі, роздуми про найсуттєвіші проблеми буття. Вірші поетеси – глибоко емоційні та щирі, сповнені філософського змісту.
На вірші Тетяни Яковенко написано кілька десятків пісень вінницькими композиторами — Олександром Пільченом, Леонідом Грушевським, Ольгою Янушкевич, Андрієм Шиньковичем, Наталею Тодосієнко, Веронікою Остапчук, Тетяною Скомаровською , Яковом Поляхівським, Максимом Колесніковим (Казахстан) .
За значну громадську роботу нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня (2013), почесною відзнакою НСПУ (2004)., Заслужений працівник культури України (2004), Відмінник освіти України (1992)
Коментарі
Дописати коментар