Україна на зламі історії і долі


24 серпня Україна святкуватиме 29 -ту річницю проголошення незалежності Вперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року - в річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР. У постанові Про День проголошення незалежності України було написано наступне: "Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України. Саме 24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України.


Остаточно День незалежності України був підтверджений на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 рік. З цього дня історія України змінилася назавжди. Вважати День незалежності офіційним державним святом стали, починаючи з 1992 року.
Вперше в ХХ столітті незалежність України була проголошена 22 січня 1918 року текстом IV Універсалу. Ця держава проіснувала 3 роки. Це були роки безперервної війни – з більшовиками та «білими». Вже тоді Україна мала всі ознаки держави: герб, територію, військо, грошову систему, проводила дипломатичні відносини з іншими державами.
День незалежності – нагода згадати всіх тих, хто боролися за неї, тих, завдяки кому вона стала можливою у 1991 році.
Коментарі